ZOO Praha


Zoologická zahrada je v Praze od rohu 1931 a jejím prvním obyvatelem byla vlčice Lotta.S současnosti je v zoologické zahradě víc jak 600 druhů zvířat ve výbězích a pavilonech. V roce 2002 byla zahrada velmi poškozena povodní.Místo poškozených a zničených výběhů se staví nové,největší a také nejdražší je pavilon indonéské džungle z roku 2004.Je to obrovský skleník,kde máte pocit,že jste ve skutečné džungli mezi opicemi,od kterých je návštěvník oddělen pouze vodní plochou.K vidění jsou zde také varani a volně létající ptáci.

Botanická zahrada


Zahrada má rozlohu 3,5 hektaru a dělí se na skleníkovou a venkovní. Ve sklenících naleznete rostliny tropů a suchých subtropů, vlhkých subtropů a středoevropské květeny . Mezi největší poklady zahrady patří jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba, který je starý asi 130 let či staré cykasy, kamélie nebo myrty. Zahrada byla založena roku 1775 v místech, kde dříve stávala jezuitská zahrada. Později byla silně poškozena povodní a následně přemístěna pod tzv. Slupskou stráň.Zahrada slouží nejen jako místo pro vzdělávání ale také k relaxaci,pořádájí se zde časté výstavy.

Petřín


Petřín je nádherný 327 metrů vysoký kopec v centru Prahy,který je oblíbeným místem vycházek. Ve středověku zde bylo i popraviště a to až do doby postavení Hladové zdi. To co láká na Petřín návštěvníky je jistě i Petřínská rozhledna vysoká přes 60 metrů. Když vystoupáte 299 schodú ,dostanete se na vyhlídkovou plošinu z které je nádherný výhled na Prahu a pokud je dobrá viditelnost tak až například na horu Říp.

Štefánikova hvězdárna


Hvězdárna stojí na Petříně hned vedle Hladové zdi už od roku 1928.Hvězdárna má tři kopule a jeden pozorovací domeček.Je zde knihovna přístupná veřejnosti,která obsahuje víc jak deset tisíc svazlů.Můžete se zde zůčastnit jak denního tak nočního pozorování. K dalším zajímavostem Petřína patří i lanová dráha dlouhá víc jak půl kilometru,která Vás vyveze z Újezda až nahoru na Petřín.

Copyright © - RLD internet

Kurzy.cz

EUR změna
GBP změna
USD změna
CHF změna
In-počasí
TOPlist
baner-pražský hradDoporučujeme: AD-Nemo-Inspektor nemovitostí | Stavby Manhart