Speciální prohlídky

Tyto prohlídky jsou vhodné pro návštěvníky, kteří v Praze budou více dnů a nebo zde již v minulosti byli a samozřejmě pro ty, kteří mají zájem jen o určité historické období


Gotická Praha - je prohlídka během které uvidíte všechna vývojová stadia, kterými tento sloh prošel během 300 let své existence. Z ranné gotiky je k vidění například Anežský klášter. K největšímu stavebnímu rozmachu došlo v době vlády Karla IV, kdy bylo v Praze postaveno množství církevních i světských staveb a Praha se řadila k největším městům tehdejší Evropy. Další rozvoj na dlouhá léta zastavily husitské války a tak až v době pozdní gotiky na přelomu 15. a 16. století za vlády Vladislava Jagellonského se vrátil do Prahy stavební ruch, z této doby pochází Prašná brána a nebo Vladislavský sál.

Barokní Praha - i když doba baroka byla plná válek a nejistoty tak pro stavitelství v Praze byla neobyčejně příznivá, stavěly se nové chrámy a kostely a přestavovaly paláce a nebo stavěly nové. O velkou část se zasloužili otec a syn Dienzenhoferové. Kilián Ignác Dienzenhofer byl přes svůj původ umělcem ryze českým , za svůj jazyk považoval češtinu. Bohužel všechny práce řídil sám a nevychoval žádného následníka. Se svým současníkem, sochařem Ferdinandem Maxmiliánem Brokofem, tvořil vrcholná díla pražského baroka. Začátkem 18 století Brokof a Matyáš Bernard Braun ozdobili svými sochami Karlův most, Trojský zámek a nebo Vrtbovskou zahradu a samozřejmě i další.


Secesni Praha - Nejtypičtějším představitelem secesní architektury je Jan Kotěra, který byl profesorem architektury na pražské Uměleckoprůmyslové škole. Jan Kotěra je autorem třetí secesní budovy Peterkova domu na Václavském náměstí. Je také autorem několika rodinných domů ale také vodárenská věž v Michli nebo náhrobky na Novém židovském hřbitově.
V centru jsou dva skvostné secesní hotely a to hotel Evropa a hotel Paříž a nedaleko hotelu Paříž v Hybernské ulici stojí první secesní hotel v Praze, hotel Central architekta Ohmanna. Rozhodně stojí za vidění i vila sochaře Bílka, který svou tvorbou ovlivnil celou generaci českých výtvarníků.

Pokud jste si nevybrali a máte zájem o jinou prohlídku tak mě prosím v předstihu kontaktujte a já jí připravím.

Copyright © - RLD internet

Kurzy.cz

EUR změna
GBP změna
USD změna
CHF změna
In-počasí
TOPlist
baner-pražský hradDoporučujeme: AD-Nemo-Inspektor nemovitostí | Stavby Manhart