Restaurace u Pinkasů
Jen pár kroků z Václavského náměstí najdete U Pinkasů, typickou českou restaurací, první v Praze, která točila Plzeňský Prazdroj - již od roku 1843. O pivo se odborně pečuje a točí se tradičním způsobem. Pivnice nabízí tři podlaží, každé z nich přiláká hosty hledající různé specifické kuchyně a atmosféru.

Adresa Praha 1   Jungmanovo náměstí 16

Restaurace Zvonice
Jediná restaurace ve střední Evropě, která je umístěna přímo v původní gotické veži. Je vestavěna v sedmém, osmém a devátém poschodí Jindřišské věže, která leží nedaleko Václavského náměstí. Výjimečná kuchyně, kvalitní služby a panoramatický výhled na město díky obrovským oknům v celém interiéru. Je možné vystoupat až na vršek věže, z které můžete obdivovat "Stověžatou Prahu". Výborné místo pro romantickou večeři s výjimečnou atmosférou.

Adresa Praha 1   Jindřišská

Restaurace Lví dvůr
Úžasná poloha v blízkosti Pražského hradu, nedaleko Královských zahrad. Restaurace je vhodná pro sváteční příležitosti, párty, svatební hostiny, obchodní a přátelská setkání. Jedinečná díky servírování pečeného selete - znovuobjevený recept z renesančního období, datující se do dob panování císaře Rudolfa II. Je to původní portugalská specialita neobvyklé chuti.

Adresa Praha 1   U prašného mostu 6

Staroměstská restaurace
Jako jeden ze středověkých domů, umístěný v srdci Staroměstského náměstí obklopený bohatě zdobenými budovami, je již dlouhou dobu velice oblíbeným hostincem. Nabízí příjemnou pauzu v procházce po Královské stezce. Již půl století se nazývá Staroměstská restaurace, slavná pro svou výbornou českou kuchyni a světoznámé pivo Plzeň.

Adresa Praha 1   Staroměstské náměstí 19

Restaurace U Fleků
Nejstarší a nejznámější pivnice z roku 1499. Proslulá čepováním tmavého třináctistupňového flekovského ležáku. K pivnici patří i venkovní restaurace a Staropražské varieté. Restaurace u Fleků může pohostit v osmi místnostech více než 1200 hostů najednou. Je umístěna v centru Prahy, v blízkosti Národního divadla. Atmosféra restaurace U Fleků je v jednotlivých místnostech a halách zvýrazněna vnitřní dekorací a stylovým nábytkem. Místnosti se jmenují "Akademie", "Václavka" s mořeným sklem, "Jitrnice" s gotickou klenbou a "Rytířský sál" zařízený v romantickém stylu. Každému utkví v paměti delikátní a jedinečná chuť 13°flekovského ležáku. Až dodnes se ležák vařil podle starých receptů, ale v moderním zařízení. Restaurece je velmi hrdá na svoji historii a právem, protože se zde scházely slavné osobnosti české historie.

Adresa Praha 1   Staroměstské náměstí 19

Novoměstský pivovar
Unikátní kulinářský zážitek, umístěný přímo v centru Prahy, asi 300m od Václavského náměstí - první nomoměstský restaurační pivovar, založený v roce 1993. 10 místností, restaurace s letní terasou a malý pivovar, vše v jednom komplexu, interiér od stylu gotických sálů až po 30. léta minulého století, bohatě dekorované vnitřní prostory. Několikrát týdně mají hosté možnost sledovat přední pivovarníky během procesu vaření piva. Zařízení na výrobu piva sesbíráno ze staré, dávno zapomenuté tradice 14. století. Celková kapacita k sezení je 340 míst.

Adresa Praha 1   Vodičkova 20

Copyright © - RLD internet

Kurzy.cz

EUR změna
GBP změna
USD změna
CHF změna
In-počasí
TOPlist
baner-pražský hradDoporučujeme: AD-Nemo-Inspektor nemovitostí | Stavby Manhart